
Цілком природно, що зростаючий попит на комп’ютери відразу ж викликає попит на необхідні знання і вміння, що стосуються їх обслуговування, профілактики, модернізації і ремонту. Саме тому, наші фахівці діляться знаннями з Вами та завжди готові надати професійні рекомендації.
Як і усе у цьому світі, будь-який пристрій з часом вичерпує свої можливості або просто перестає задовольняти новим вимогам. Головна причина – науково-технічний прогрес, який ніхто не відміняв і який завжди в русі.
Що стосується комп’ютерів і будь-якої іншої комп’ютерної техніки, їх старіння ще помітніше, що негайно позначається на можливості їх подальшого використання. Ось і виходить, що рано чи пізно комп’ютер застаріває, швидкості його роботи стає недостатньо і саме по собі виникає питання про модернізацію системи.
Модернізація (апгрейд) – це заміна застарілого устаткування новим або просто додавання нового пристрою в поточну конфігурацію. Інакше кажучи, це зміна початкової конфігурації комп’ютера відповідно до нових вимог, що висуваються користувачем.
Конфігурація – це набір тих, комплектуючих, які визначають можливості і роботу комп’ютера: материнська плата, процесор, жорсткий диск, монітор та ін.
Причини модернізації
Якщо Ви впевнені, що швидкість комп’ютера недостатня для вирішення поставлених завдань, то спочатку необхідно визначити “вузькі” місця, які заважають досягти бажаного результату. Тільки після цього можна вибирати спосіб і засоби, щоб підвищити продуктивність комп’ютера. Так, якщо не влаштовують його графічні можливості, треба проаналізувати і протестувати встановлений графічний адаптер і чітко сформулювати, з якими саме завданнями він справляється, а які йому не під силу. Якщо ж недостатня швидкість процесора, то також треба визначити, в яких завданнях її не вистачає.
Можна цього і не робити – якщо ви вже вирішили придбати нові комплектуючі або навіть новий комп’ютер. Але якщо грошей на все не вистачає, то краще витратити їх на ті пристрої, від яких в першу чергу залежить швидкість роботи всієї системи.
«Критичні» комплектуючі
Дуже важко зрозуміти, при яких операціях і чому комп’ютер “не дотягує” до бажаної продуктивності, особливо якщо немає досвіду спілкування з ним. Проте ситуації, з якими можна розібратися і самостійно. Наприклад, визначити, чи не шумить вінчестер, чи не перегрівається процесор. У першому випадку досить розібрати корпус і прислухатися, в другому – встановити спеціальну програму контролю температури. Що стосується інших комплектуючих, то слід орієнтуватися тільки на враження від роботи з комп’ютером.
Що ж треба модернізувати?
Враховуючи ту кількість комплектуючих, від яких залежить швидкість роботи комп’ютера, важко визначити, що ж необхідно міняти в першу чергу. Чи, можливо, треба міняти усе відразу? Розібратися в цьому допоможуть спеціалізовані утиліти, але якщо Ви спілкуєтесь на Ви з вашим гаджетом, то щиро рекомендуємо звернутись до професіоналів в ITService за консультацією та рекомендаціями.
Стратегія модернізації
Головна причина модернізації – те, що комп’ютер на належному рівні не справляється з поставленими завданнями. Оскільки ці завдання можуть бути різної складності, треба однозначно розділити сфери застосування комп’ютера. Адже від цього безпосередньо залежить рівень модернізації. Ну і, звичайно, кількість грошових коштів, що вкладаються.
Можна виділити кілька основних сфер застосування комп’ютера:
– Офісний комп’ютер. Бюджетний варіант, де встановлюється лише необхідний мінімум.
– Комп’ютер для ігор. Щоб бути комфортним, він повинен забезпечувати максимальну швидкодію в роботі з 3D-графікою. Це означає, що для нього обов’язкові графічний адаптер і процесор з останніх (мається на увазі, найновіших) моделей.
– Домашній комп’ютер. Це деякий симбіоз офісного комп’ютера і комп’ютера для ігор. Все ж по конфігурації він ближче до комп’ютера для ігор. Це пов’язано з тим, що на домашньому комп’ютері з однаковим успіхом і швидкістю повинні виконуватися як “звичайні” завдання, так і вимогливіші до продуктивності – ігри, пакети для роботи з 3D-графікою і тому подібне.
– Комп’ютер для роботи з графікою і для обробки відео. У нього мають бути найшвидший процесор (краще чотирьох- або вісьмиядерний), великий об’єм оперативної пам’яті і просто “неосяжний” жорсткий диск, а ще краще – декілька жорстких дисків.
Тільки визначившись чітко з сферою застосування комп’ютера, його завданнями та адекватною оцінкою його спроможності вирішувати ці завдання, можна говорити про подальшу необхідність апгрейду комп’ютера та його стратегії.
Якщо ваш комп’ютер працює нормально, і ви не відчуваєте дискомфорту при роботі на ньому, то модернізація комп’ютера вам не загрожує. Але якщо ви відчуваєте дискомфорт при роботі, а сам комп’ютер працює повільно, з останніх сил, постійно зависає, то тоді апгрейда комп’ютера вам не уникнути. Якщо Ви хочете витиснути максимум зі своєї системи, витративши на це мінімум заощаджень, тоді чекаємо дзвінка в наш ITservice.
В результаті апгрейду фахівцями ITService старого комп’ютера – Ви отримаєте значне прискорення роботи пристрою, його здатність вирішувати більш складні завдання, працювати з сучасним ПЗ і комп’ютерними іграми.