
Комп’ютерні віруси лякають кожного користувача інтернету. Завдяки фільмам, які показують, як віруси знищують світ, в одних з’являється думка, що програмне шкідливе забезпечення може знищити справді весь світ, а не те що їх комп’ютер. Деякі вважають, що антивірусна програма не є панацеєю від усіх вірусів, тому взагалі немає сенсу її встановлювати.
Комп’ютерний вірус — програма, яка має здатність до прихованого саморозмноження. Одночасно зі створенням власних копій, віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп’ютера. Пропонуємо ознайомитися із поширеними міфами про комп’ютерні віруси.
-
ВСЬОМУ ВИНОЮ ХАКЕРИ.
Міф виник завдяки засобам масової інформації. Часто розказують, як хакери зламують банки, або мережі того, чи іншого підприємства, але ніколи не згадується про халатність або некомпетентність персоналу, що обслуговує та відповідає за безпеку мережі.
Саме відсутність професійних спеціалістів служить головною загрозою, адже вони самі створюють всі умови для того, щоб зловмисники легко отримали доступ до даних.
-
ВІРУСИ ПОШИРЮЮТЬСЯ АБСОЛЮТНО САМОСТІЙНО.
Віруси не можуть поширюватися самі. Вірус не може нічого зробити перед тим, як заражені програми не завантажуються або комп’ютер не перезавантажується з зараженого джерела.
-
ЩОБ СТВОРИТИ НАДІЙНІШИЙ ЗАХИСТ ПОТРІБНО ВСТАНОВИТИ ДЕКІЛЬКА АНТИВІРУСНИХ ПРОГРАМ.
Не зважаючи на те, що твердження є доволі логічним, адже «чим більше, тим краще», насправді такий підхід не працює. Установка декількох антивірусів на один комп’ютер може призвести до серйозних проблем. Пояснення досить просте.
Антивіруси, знаходячи подібне собі програмне забезпечення, сприймає його як шкідливе. Це може призвести до конфліктів та блокування роботи комп’ютера.
-
НАЙКРАЩИЙ ВІРУС МАЄ НАЙСУВОРІШІ НАЛАШТУВАННЯ.
Порівнюючи два антивіруси, іноді один може виявити 100 загроз, а інший всього лиш 90. Однак це не означає, що якийсь із них буде кращим. Все залежить від визначення та класифікації загроз та небажаних програм.
Крім цього різні антивірусні програми можуть по різному визначати ступінь загрози файла. Саме цей фактор впливає на відмінність між антивірусами.
-
ВИКОРИСТОВУВАТИ АНТИВІРУСИ МАРНО.
Правильний захист від шкідливих програм – цілий комплекс заходів, який не обмежується одним антивірусним забезпеченням. Але все ж сучасні антивіруси дозволяють створити потужний захист без участі.
-
ВІРУСИ ЛАМАЮТЬ КОМП’ЮТЕРИ.
Віруси можуть пошкодити програмне забезпечення, внаслідок чого може не завантажуватися Windows, стерти дані, заразити файли, збільшити навантаження на центральний процесор, але не можуть розкришити процесор, чи зламати материнську плату.
-
ВИМКНЕНИМ КОМП’ЮТЕРАМ ТАК САМО ЗАГРОЖУЮТЬ ВІРУСИ.
Віруси впливають на комп’ютери тільки при активній роботі Windows, тому що вони є також програмами. Тому, коли комп’ютер вимкнений, йому нічого не загрожує.
-
РОЗРОБНИКИ АНТИВІРУСІВ САМІ СТВОРЮЮТЬ ВІРУСИ, ЩОБ ПІДНЯТИ ПРОДАЖІ.
Насправді в середньому розробники антивірусних програм виявляють від 60 000 до 100 000 нових шкідливих програм щодня. Такі цифри свідчать про величезний масштаб діяльності зловмисників.
Антивірусні компанії лиш намагаються створити програмний продукт, який буде захищати як від вже відомих загроз, так і від нових. А їх головною метою є бути на крок попереду від «темної» сторони програмних продуктів.
-
ДЕЯКІ ВІРУСИ АБСОЛЮТНО НЕШКІДЛИВІ.
Є віруси, котрі не знищують інформацію, але вони збільшують навантаження на процесор і змінюють програмний код без відома користувача.
Існують також інші міфи про вірусні програми. Проте, міфи та реальність- це зовсім різні речі.
Дiї вiрусiв можуть бути не дуже небезпечними: несподівані звуковi або графічні ефекти, перезавантаження комп’ютера, зміна функцій клавіш на клавіатурі тощо. Однак існують віруси, які можуть спричинити серйозні збої у роботі комп’ютера: псування даних на дисках, втрату програм, видалення інформації, необхідної для роботи комп’ютера, i навiть переформатування жорсткого диска.
Грамотно підібрана та встановлена антивірусна програма має бути у кожного користувача. Це безпека та запорука коректної роботи Вашого ПК. Це завдання для досвідчених фахівців, саме такими є наші фахівці ITService. Звертайтесь, і ми обов’язково розвіємо усі міфи та професійно підберемо та встановимо надійну “захисну” програму від вірусів на Ваш ПК.