
Поломка техніки завжди відбувається у саму невчасну мить. Перше, що спадає на думку – як відремонтувати ноутбук. І дуже часто, перед тим, як викликати фахівця з ITService, який розбереться з неполадками та полагодить пристрій, намагаються самостійно все виправити. Насправді така самодіяльність закінчується ще більшими проблемами, ніж були спочатку. У цій статті ми розглянемо, які несправності бувають і які можуть бути наслідки.
Типові поломки ноутбуків
Серед різновидів поломок можна виділити програмні (неполадки системи), апаратні (пошкодження власне деталей) і змішані. Але для наочності, розберемо конкретні випадки поломок і їх можливі причини.
Вихід з ладу жорсткого диска
Найчастіша несправність – це пошкодження магнітної поверхні диска, в результаті якої псується магнітний шар та дані. У такому випадку єдиний варіант – купувати нову деталь. Якщо на диску були важливі файли – викличте фахівця з ITService, який допоможе зберегти необхідну інформації з диску.
Несправність батареї
Якщо ПК перестав бачити батарею, Windows показує велике зношення, або батарея перестала заряджатись – саме час купувати нову батарею. Відновлювати акумуляторну батарею немає сенсу. Тому що ремонт обійдеться дорожче за покупку нової.
Пристрій має проблеми з охолодженням
Причин може бути відразу кілька:
- Перегрів через не проведену вчасно профілактику;
- Поганий контакт від блоку живлення при несправній акумуляторній батареї;
- Перегрів південного мосту, північного мосту, відеочіпа або процесора внаслідок короткого замикання або внаслідок шумів у ланцюзі живлення.
Так чи інакше, лише спеціаліст допоможе ліквідувати проблему.
Поломка клавіатури, не працюють клавіші
Для того, щоб вирішити цю несправність, потрібно провести локальний ремонт кнопок або повністю замінити їх на нові.
Некоректна робота CD/DVD приводу
Серед найпоширеніших причин:
- Вигоряння лазера;
- Зношування блоку головки приводу;
- Пошкодження оптики;
- Попадання пилу у привід. (У такому разі варто розібрати привід та почистити його).
Ноутбук вимикається або перезавантажується самостійно
В цьому випадку можливо кілька варіантів несправностей:
- Програмні проблеми. Нерідко причиною не зрозумілої поведінки пристрою можуть стати комп’ютерні віруси;
- Проблеми із ланцюгами живлення чи системою охолодження.
Якщо у Вашому ноутбуці засмічено систему охолодження, то дивуватися, що він вимикається або перезавантажується не варто, необхідно зробити профілактику системи охолодження.
Проблема із зображенням на ноутбуці
При натисканні на кнопку живлення, загоряється індикатор живлення, на екрані немає зображення, але спостерігається активність ноутбука. Або зображення є частково. Є кілька причин таких несправностей.
- Поламалась матриця;
- Несправний відеочіп, або мультиконтроллер;
- Вийшов з ладу шлейф матриці.
Якщо ноутбук залитий рідиною
Неважливо, яка частина ноутбука залита рідиною, слід негайно вимкнути ноутбук, вийняти батарею та віднести до сервісного центру. Пам’ятайте, важлива кожна секунда, вимикати ноутбук слід тривалим натисканням клавіші увімкнення-вимкнення (близько 10 секунд). І, після того, як пристрій висох, в жодному разі не вмикайте його – одразу зверніться до ITService у Дніпрі, щоб фахівець перевірив, чи дійсно у пристрої немає вологи та відсутні пошкодження.
Дійсно, існують несправності які цілком можна виправити самостійно, проте, не маючи відповідного досвіду, ви ризикуєте своїм пристроєм. Тому радимо звертатися до спеціалістів.