Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

вирішення будь-яких
комп'ютерних проблем

Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

Системний блок – а що ж всередині?

    Сьогодні кожен школяр знає, з чого ж складається ПК – це  монітор, клавіатура, мишка, колонки ну і звичайно ж системний блок.

   Системний блок є головним блоком комп’ютера, він, власне, і є комп’ютер. Саме в системному блоці знаходяться основні вузли комп’ютера для обробки та збереження інформації. 

   Якщо точніше, то системний блок – це елемент ПК, виготовлений з алюмінію, сталі або пластмаси. Головні його функції – захищати комп’ютер від зовнішнього впливу, механічних пошкоджень, підтримувати оптимальний режим температури всередині ПК. 

      Всі деталі системного блоку умовно можна розділити на дві групи:

 1. Комплектуючі без яких ПК не буде працювати:

 • Жорсткий диск;
 • Процесор;
 • Блок живлення;
 • Охолоджуюча система;
 • Оперативна пам’ять;
 • Материнська плата.

 Окремо варто відзначити, що в комп’ютері обов’язково присутній корпус – це конструкція, яка наповнюється апаратними складовими.

 1. Комплектуючі без яких ПК буде працювати частково:

 • Відео-, аудіокарта;
 • Привід оптичних дисків;
 • Картрідер.

     Детальніше про кожну із основних деталей системного блоку…

     Жорсткий диск – пристрій, який зберігає інформацію і має енергонезалежну пам’ять. Бувають трьох видів:

 • HDD. Дешеві, гучні, швидкість запису читання на останньому місці. У разі пошкодження, дані диска можна відновити. Ресурс майже необмежений.
 • SSD. Безшумні диски, яким не страшні удари і падіння. При поломці дані неможливо оновити. Ресурс обмежений, коштують дорожче інших.
 • SHDD. Поєднання двох попередніх різновидів. Основна пам’ять на HDD 1,5-2% від загального обсягу на SSD.

     Процесор. Представляє з себе інтегральні схеми, розташовані на одному модулі. Саме тут відбуваються всі обчислювальні процеси. Сучасні багатоядерні процесори, мають оперативну пам’ять (Кеш).  Багато в чому саме ця складова визначає швидкість роботи системи загалом, тобто чим більше пам’яті, тим швидше працює ПК.

        Блок живлення. Оснащений певною кількістю конекторів, куди підключаються комплектуючі ПК. Відбирають блок в залежності від корпусу, материнської  плати і потужності комп’ютера.

     Охолоджуюча система складається з кулера і радіатора. В одному системному блоці монтується мінімум дві системи охолодження: на процесор і блок живлення. Кулери системи охолодження проводять 96% шуму системного блоку.

     Оперативна пам’ять – мікросхеми, які встановлюються в спеціальні гнізда материнської плати. Тут зберігаються необхідні для ПК дані. Важливо, щоб всі модулі належали до однієї партії. Обсяг оперативної пам’яті і швидкість обміну інформацією з процесором безпосередньо впливають на швидкість ПК. Як тільки системний блок вимкнути, дані з оперативки видаляються.

     Материнська плата. Це цілий обчислювальний блок, який з’єднує всі комплектуючі, забезпечує їхню «взаємодію». У гнізда материнської плати встановлюють у тому числі оперативну пам’ять. На швидкість роботи комп’ютера впливає обсяг оперативної пам’яті та швидкість обміну даними із процесором. Якщо вимкнено пристрій, інформація, яка зберігалася в оперативній пам’яті в попередній сеанс, вже не буде доступна – вона буде видалена. Не всі материнські плати мають інтегровані відео, але всі мають інтегровані аудіокарти, яких вистачає для перегляду фільмів, прослуховування музики

     Корпус. Фіксує всі інші комплектуючі ПК. Тут можуть бути вбудовані порти: USB, аудіо (miniJack), eSATA, IEEE 1394.

     Другорядні елементи системного блоку…

         Відеокарта необхідна для ігор і роботи з відеофайлами.Відеокарта може бути інтегрованою, якщо цей варіант підтримує материнська плата та у процесорі присутній відеочіп та дискретною. Вибір варто ґрунтуватися на тому, для яких цілей необхідний комп’ютер. 

     Аудіокарту використовують для створення більш якісного звуку ніж може видати вбудована у материнську плату.

    Привід оптичних дисків підрозділяють на:

 • CD привід. Найдавніший стандарт;
 • DVD привід. Найпопулярніший варіант;
 • Blu-Ray привід. Найдорожчий і новий варіант.

    Картрідер. Спеціальний пристрій у системному блоці, куди підключають карту пам’яті.

    У даній статті ми розібрали із чого складається системний блок та перерахували усі його основні та другорядні комплектуючі. Та є важливим не тільки знати усі деталі, але й знати де купити якісний системний блок чи певну комплектуючу, якщо потрібна її заміна. 

     Саме тому, нагадуємо, що наші фахівці ITService – це справжні професіонали своєї справи. Ми вже багато років надаємо послугу – збір ПК за комплектуючими і завжди надаємо гарантію якості як на саму збірку, так і на комплектуючі. З нами завжди якісно та надійно! Контакти розміщені на нашому сайті – чекаємо Ваших замовлень!

Вызвать мастера​

  Викликати майстра