Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00

СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

вирішення будь-яких
комп'ютерних проблем

Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

SSD та HDD – за чи проти

  Ще до недавнього часу при покупці нового ноутбука або комп’ютера не виникало питання про те, який накопичувач буде в ньому встановлений. Але давайте все таки розберемось, які бувають диски.Зараз на ринку представлено два основних типи дисків для ПК і ноутбуків:

    – HDD – звичайні жорсткі диски із SATA – роз’ємом

   – твердотільні SSD диски.

      HDD диск або вінчестер. Це класичний (а може, вже і ні) жорсткий диск, який включає в себе кілька намагнічених «млинців», а також спеціальну головку. Вона знаходиться в мікрометрах від млинців і потрібна для того, щоб зчитувати інформацію безпосередньо з їх поверхні. Роботу HDD диска можна порівняти з програванням мелодії з вінілової платівки. Спочатку жорсткі диски вигравали за рахунок більшої ємності. Але оскільки IT-індустрія активно розвивається, зараз це питання спірне. 

 Також треба знати, що HDD диски бувають двох розмірів форм-факторів:

    2,5 дюйма

   3,5 дюйма ( тільки для ПК)

 та різної швидкості обертання:

    5400 RPM

   7200 RPM

   10000 RPM в окремих дуже швидкісних HDD дисках.

В основному, найбільш поширені та затребувані вважаються HDD– накопичувачі у форматі 2,5 дюйма з швидкість обертання 5400 RPM.

 

   

  SSD диск являє собою твердотільний пристрій, в якому відсутні рухомі частини та деталі. Це набір мікросхем, які розміщені на одній платі. По суті, вони працюють за принципом USB-флешки, але набагато швидші, довговічніші і надійніші. Такий чіп може бути встановлений на материнській платі системи, на карту PCI або в спеціальний слот. Перший варіант актуальний для ультрабуків або невеликих ноутбуків, другий для стаціонарних ПК, а третій – для ноутбуків.

      Однозначно, SSD диски виграють у всіх випадках порівняно із HDD дисками і встановлення саме цього типу диску на ноутбук буде правильним вибором користувача. Його єдиний недолік та мінус – це ціна і відносно невеликий об’єм. До прикладу, якщо взяти  SSD на 120 ГБ, то на ньому може зберігатись лише Windows та доведеться додатково встановлювати жорсткий диск для зберігання інформації. 

 

    SSD диски бувають досить різних форм-факторів, найпоширеніші з них:

   

   

2,5 дюйма – такий самий розмір як у жорсткого диску для ноутбука, з тим самим інтерфейсом підключення для зручного переходу з hdd 

     m2 2280 – новий тип розʼєму, диски мають дуже малий розмір для зменшення габаритів пристроїв

     в свою чергу розʼєм m2 має 2 типи інтерфейсу 

  • старий SATA – швидкість до 600 MB/s
  • новий pci-e nvme – швидкість до 3500 MB/s

    І SSD, і HDD є надійними носіями інформації, але у кожного є свої позитивні і негативні якості. Саме тому, мета нашої статті охопити якнайбільше характеристик обох видів жорстких дисків та познайомити користувачів з їх відмінностями. 

    Багато хто помиляється, якщо вважають, що жорсткий диск грає роль лише накопичувача. Це не лише місце для інформації, але і засіб її отримання в потрібний момент. Від жорсткого диска залежить швидкість зчитування і запису будь-якої інформації. Якщо він працює повільно, то і комп’ютер працюватиме повільно, незалежно від процесора, відеокарти і об’єму оперативної пам’яті.

     Тобто, ми хочемо підкреслити ще один бал у сторону швидкісних SSD накопичувачів перед ємністнішими HDD дисками. Як правило, саме за швидкість користувачі платять гроші. І в цьому питанні SSD сховища в рази перевершують HDD диски. Операційна система може завантажуватися лічені секунди, а за час на запуск «важкої» іграшки ви не встигнете сходити на кухню за чаєм. Копіювання файлів буде займати приблизно 5-10 хвилин, а не години.

  Ще однією вагомою відмінністю між  SSD та  HDD хочемо поділитись із нашими читачами. Навіть в самому сучасному HDD вінчестері буде постійно з’являтися сторонній шум і вібрації. Він пов’язаний з обертанням дисків при читанні і запису даних за допомогою головки. В цей же час моделі SSD практично безшумні, і всі внутрішні процеси не супроводжуються неприємними «мелодіями». 

Отже, підведемо підсумки:

HDD диски:

  • доступні;
  • ємні;
  • повільні;
  • галасливі;
  • бояться різних механічних впливів.

SSD накопичувачі:

  • не видають шум;
  • більш стійкі до зносу;
  • швидко працюють;
  • споживають менше електроенергії;
  • дорогі;
  • теоретично мають обмежений ресурс роботи.

    Так, справді, можна сказати що кожному своє та вибір за Вами, але коли Ви володієте інформацієї то і вибір робити легше. 

 

    Отже, думка наших фахівців ITservice – HDD моделі вже морально застаріли. При цьому вони актуальні для тих, у кого немає великого бюджету на апгрейд, потрібно зберігати багато музики, програм і фільмів, а також середньостатистичним користувачам, які користуються ПК для розваги.

   SSD диски підійдуть тим, хто працює з обробкою фото, монтує відео і займається звуком, а також тим, хто любить подорожувати і постійно не сидить на місці. Твердотільні накопичувачі варто вибирати при апгрейд комп’ютера для максимальної продуктивності, саме на них варто ставити операційну систему та ігри.

   Непогано зарекомендував себе компромісний варіант: коли встановлюється SSD відносно невеликої ємності (120 Гб або 240 Гб) «під систему» і ємний жорсткий диск (від терабайта і більше) для зберігання мультимедійних файлів. 

    Наші фахівці ITservice завжди професійно підберуть Ваш компромісний варіант з урахуванням побажань та можливостей Вашого пристрою.

Вызвать мастера​

    Викликати майстра