Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00

СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

вирішення будь-яких
комп'ютерних проблем

Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

SSD-диски, їх типи та швидкість роботи

Сучасні SSD-диски є твердотілими накопичувачами, для конструкції яких характерна відсутність рухомих елементів (як у випадку з дисками HDD). Принцип роботи SSD ґрунтується на використанні флеш-пам’яті, що дозволяє досягти найбільш тривалого та надійного зберігання великих масивів інформації, надання оперативного доступу до них.

Основні характеристики SSD

Щоб розуміти, який SSD купити в конкретній ситуації, слід ознайомитися з основними характеристиками даного типу обладнання, який включає наступний перелік параметрів:

  • розмір – форм-фактор SSD-накопичувача безпосередньо впливає на можливість його підключення до обладнання тієї чи іншої моделі комп’ютера чи ноутбука. Найбільш     затребуваними на даний момент вважаються SSD-диски формату 2.5 дюйми, що мають оптимальне енергоспоживання та швидкість запису/зчитування даних;
  • тип інтерфейсу – зараз активно застосовуються такі SSD: SATA і PCI-E, останні є технологічно більш вдосконаленими.
  • ємкість SSD – на думку компетентних фахівців не є визначальним параметром, важливіше швидкість його роботи.

Варіанти SSD за типом інтерфейсу

  • SATA – стандартний інтерфейс, працює на швидкості до 6 Гб/сек, чого достатньо для роботи на серверах з невисоким рівнем навантаження, має відмінну апаратну сумісність.
  • mSATA – за характеристиками схожа з попереднім типом, проте випускається компактніших розмірів і часто застосовується на ноутбуках.
  • M2 SATA – використовуються в моделях ноутбуків 2016-2019 років, вони дозволяють забезпечити максимум продуктивності за мінімум споживання ресурсів, розраховані на апгрейд вінчестера в майбутньому.
  • M2 NVMe — у порівнянні з рештою варіантів найшвидший, швидкість роботи в режимі запису становить понад 1000 Мб/с, а при читанні — 2000 Мб і більше, використовується в ноутбуках та комп’ютерах з 2019 р.

Найкращий SSD повинен відповідати ряду строгих критеріїв, що визначають його якість. До таких параметрів належать: робочий ресурс не менше 3-5 років, висока продуктивність та мінімальний час відгуку, навіть за умови постійних інтенсивних навантажень на обладнання. В IT Service допоможуть підібрати і встановити найбільш оптимальний варіант твердотільного накопичувача, а також за необхідності зробити його заміну більш удосконаленою моделлю.

Вызвать мастера​

    Викликати майстра