Телефони:

kyivstar 096-072-25-11 
lifecell066-353-75-66

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00

СБ, НД: 10:00 – 18:00

ITSERVICE

вирішення будь-яких
комп'ютерних проблем

Телефони:

Працюємо по виїзду!

Режим роботи:

ПН-ПТ: 9.00 – 19:00
СБ, НД: 10:00 – 18:00

Все про корпус та блок живлення для ПК

    Корпус комп’ютера та його блок живлення – не найголовніші його складові частини, проте і не самі останні в його нормальному функціонуванні. Тому перш ніж їх обирати, потрібно володіти хоча б мінімальною інформацією.

     Корпус збирає воєдино усі складові частини комп’ютера, розташувавши їх “по поличках”, щоб вони не заважали один одному. А блок живлення забезпечує їх усіх стабільним електроживленням. Якщо Ви маєте мету зібрати новий ПК по комплектуючих чи модернізувати старий – дана інформація буде для Вас просто необхідною.

    Корпус компютера 

     Як вже згадувалося вище, корпус є деяким контейнером, куди встановлюються материнська плата, процесор, оперативна пам’ять, відеокарта, звукова і мережева карти, модем і т. д. Крім того, в корпус вставляються вінчестер, дисковод, CD/DVD -привод та ін.

     На передній панелі корпусу зазвичай розташовуються кнопка включення/виключення і кнопка перезавантаження. Часто на передню панель (чи збоку) виводять додаткові порти або звуковий вихід і вхід для мікрофону.

     З чого складається корпус персонального комп’ютера?

     Його основа – це рама, до якої кріпляться наступні елементи, :

  •  блок живлення;
  •  панель кріплення материнської плати;
  • передня панель;
  •  секції для 3,5 – і 5,25-дюймових пристроїв зберігання даних;
  • -кришка.

      У корпусі сучасного комп’ютера сконцентрована велика кількість елементів, що виділяють тепло. За великим рахунком, будь-яка працююча електронна схема розсіює деяку потужність. Проте є елементи, які є особливо інтенсивними джерелами тепла. Це процесори на материнській платі і відеокарті, модулі оперативної пам’яті, мікросхеми контроллера жорсткого диска, елементи блоку живлення і т. д. Давно пройшли ті часи, коли процесор міг працювати без системи охолодження. Вже став звичним кулер на відеокарті, раніше він також встановлювався на жорсткий диск. Сучасний корпус зазвичай має місця для установки додаткових вентиляторів, які продувають його увесь внутрішній об’єм. Особливо гостра проблема охолодження для комп’ютерів, які рясніють платами розширення, а також для систем з “розігнаними” процесорами.

   Рекомендація при виборі чи заміні корпусу:

      Беріть корпус такого розміру, якого вистачить на досить тривале використання з можливим додаванням нового устаткування!!!

      В той же час розмір корпусу має бути достатнім для нормальної вентиляції усередині, що дозволить дотримуватися оптимального температурного режиму роботи усіх комплектуючих. Це, у свою чергу, дасть можливість виконувати розгін комплектуючих.

     Якщо дозволяють фінанси, візьміть корпус з красивою і функціональною передньою панеллю, з додатковою панеллю з USB -портами і аудіовходом/виходом, з реобасом, який дозволить регулювати швидкість обертання вентиляторів, з ЖК-індикатором і т. п. Усе це створить додаткові зручності, якщо ви збираєтеся розмістити корпус на робочому столі.

    Типи корпусів

Використовуються три основні типи корпусів:

  • full tower (повнорозмірний)
  • mid tower (середнього розміру)
  • mini tower (компактного розміру)

     Проте, існує досить велика кількість різних виконань корпусу, які відрізняються між собою форм-факторами, а відповідно, і кількістю пристроїв, які можуть бути в ньому встановлені.

    Розмір корпусу в першу чергу залежить від форм-фактора материнської плати і вже в другу – від кількості встановлених комплектуючих, потужності блоку живлення, способів організації вентиляції в корпусі і охолодження його складових.

    Загальні відомості про блок живлення

    Головне призначення блоку живлення – забезпечити стабільне живлення практично усіх компонентів комп’ютера. Якщо якомусь пристрою або компоненту вимагається інше живлення, він або сам перетворить наявне живлення, або використовує живлення, перероблене стабілізаторами материнської плати.

     Зовні блок живлення виглядає як металева коробка, в якій розташовані необхідні електронні схеми і вентилятора для охолодження самого блоку. З боку, що виходить на задню стінку корпусу, вентилятор закритий гратами. Це зроблено, щоб запобігти попаданню в нього чужорідних предметів.

     На задній стінці блоку знаходиться роз’єм для підключення кабелю, який, у свою чергу, підключається до електричної розетки із змінною напругою 220 В. Крім того, можуть бути присутніми вимикач напруги і роз’єм для кабелю живлення монітора.

     У дорогих блоках живлення вентиляція продумана раціональніше. Вентиляційні грати або отвори знаходяться не на передній стінці, а на нижній, яка повернена у бік процесора, і нагріте повітря витягується прямо з радіатора процесора. Це забезпечує ефективніше охолодження.

   Основні вимоги до блоку живлення:

  •  потужність;
  •  стабільність електроживлення, що виробляється;
  •  низький рівень шуму вентилятора.

    Рівень шуму не впливає на стабільність роботи комп’ютера, проте може вплинути на настрій користувача. Щоб такого не сталося, використовуються спеціальні регулювальники швидкості обертання вентилятора, а також модифіковані грати, які його прикривають. Саме ці грати в більшості випадків є причиною шуму, оскільки стоїть на шляху повітря, що виривається з блоку живлення. Щоб уникнути цього часто встановлюють сіткові грати, у яких такий ефект проявляється менше.

    Кількість пристроїв, що підключаються, і можливість розгону комплектуючих безпосередньо залежать від потужності блоку живлення. Адже кожен пристрій використовує його запас, який не безмежний і дуже швидко вичерпується.

    Таким чином, при купівлі нового блоку живлення або модернізації старого можна дати наступні рекомендації:

  •  Купуйте блок живлення відомої марки, що дозволить почувати себе впевненим за безпеку комп’ютера і стабільність його роботи.
  • Купуйте блок живлення із запасом потужності, але ніяк не менше 300 Вт.
  •  Використовуйте блоки живлення з великими вентиляторами

    Наші фахівці ITService, щиро сподіваються, що викладена інформація у даній статті буде Вам корисною. Якщо Вам необхідна допомога у виборі комплектуючих для ПК чи потрібна послуга – збір нового ПК по комплектуючих – наші фахівці ITService завжди раді допомогти!

Вызвать мастера​

    Викликати майстра